ArtGyn

Opis usług

Dynamiczny rozwój onkologii, która jest dziedziną interdyscyplinarną, spowodował wyodrębnienie Ginekologii Onkologicznej, która obejmuje zarówno chirurgię, chemioterapię, jak również radioterapię. Ginekolog onkolog uczestniczy w każdym etapie diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych kobiecych narządów płciowych. Częstość występowania raka szyjki, raka jajnika, raka trzonu macicy czy raka sromu, związana jest z wiekiem kobiet. U młodszych kobiet dominuje rak szyjki macicy, w średnim wieku najczęstszym jest rak trzonu macicy i rak jajnika, natomiast rak sromu dotyczy kobiet w wieku podeszłym.

Leczenie nowotworów i rokowanie dla pacjentek zdeterminowane jest zaawansowaniem choroby, dlatego tylko wczesne wykrywanie daje szanse na pełne wyleczenie. Takie możliwości w naszej Kliniki stwarza doświadczony zespół specjalistów w dziedzinie ginekologii onkologicznej dysponujący nowoczesną aparaturą diagnostyczną, taką jak histeroskopia, ultrasonografia, kolposkopia, vulvoskopia. W trakcie konsultacji naszych specjalistów stosowana i zalecana jest profilaktyka onkologiczna: cytologia, algorytm ROMA, szczepienia przeciwko HPV, które pozwalają za zminimalizowanie ryzyka zachorowania na raka narządu rodnego. W przypadku rozpoznania raka narządu rodnego, kwalifikującego się do leczenia operacyjnego, zespół nasz wykonuje pełen zakres onkologicznych zabiegów operacyjnych, w oparciu o bazę szpitali publicznych i prywatnych.

Sprawdź nasze usługi:

 • Biopsja endometrium - badanie macicy

  Biopsja endometrium to badanie, w którym lekarz ginekolog pobiera fragment kanału macicy, w celu dalszego badania na potencjalne występowanie schorzeń w obrębie tego obszaru. Właśnie ze względu na dokładne miejsca pobierania wycinków stosuje się odmienne nazwy tego badania. Mówi się m.in. o wyłyżeczkowaniu diagnostycznym jamy macicy (obejmuje ono całą jamę macicy), frakcjonowanym łyżeczkowaniu jamy macicy, biopsji rysowej błony śluzowej macicy (polegającej na pobraniu dowolnego fragmentu endometrium).
  Wskazania do wykonania biopsji endometrium (błony śluzowej macicy).

  Badanie to wykonuje się w celu zdiagnozowania zmian w obrębie śluzówki kanału szyjki i jamy macicy. Łyżeczkowania dokonuje się w charakterze diagnostycznym bądź terapeutycznym, na przykład przy długotrwałych i obfitych plamieniach.

  Główne wskazania do biopsji endometrium to:

  • plamienia i krwawienia niezwiązane z miesiączką (w podejrzeniu polipów bądź zmian nowotworowych),
  • podejrzenie ciąży pozamacicznej przy ujemnym wyniku nakłucia jamy Douglasa,
  • wahania hormonalne,
  • plamienia pomenopauzalne,
  • diagnostyka niepłodności, w celu wykluczenia zmian w obrębie macicy,
  • problemy z zajściem w ciążę.
 • Kolposkopia i vulvoskopia

  Proste badanie, które polega na oglądaniu – w odpowiednim oświetleniu i powiększeniu – powierzchni szyjki macicy, kanału szyjki oraz pochwy i sromu.
  Przy pomocy urządzenia (mikroskopu) zwanego kolposkopem lekarz może wykryć choroby niewidoczne podczas zwykłego badania ginekologicznego.

  Głównym celem badania jest wykrywanie zmian przedrakowych szyjki macicy, pochwy i sromu. Za pomocą kolposkopii szuka się także objawów infekcji wirusem HPV, który jest najważniejszym czynnikiem ryzyka rozwoju choroby nowotworowej.

Zadzwoń do nas:
+48 514 500 513

Lub napisz do nas wiadomość.

Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h roboczych.