Witamy w ArtGyn

O nas

Ginekologia jest sztuką leczenia kobiet, skupiając się na psychice i ciele kobiety. Sztukę i ginekologię łączy nie tylko zainteresowanie ciałem kobiety, ale również obserwacja przestrzeni psychologicznej i sfery etycznej. Właśnie to między innymi było impulsem powstania kliniki ARTGYN.

Doświadczenie zespołu kliniki w praktyce ginekologicznej oraz zdobyta wiedza i umiejętności w tym zakresie, pozwalają krytycznie patrzeć na postępowanie z problemami kobiet w niektórych ośrodkach. Potrzebne jest miejsce, w którym problemy ginekologiczne należy szybko i trafnie diagnozować, adekwatnie leczyć, przywracając uśmiech i radość życia. Nasze działanie opiera się m.in. na diagnostyce mikroinwazyjnej, pozwalającej z dużą precyzją i niewielkim urazem rozpoznawać i usuwać zmiany patologiczne w obrębie narządu rodnego, przy jak najmniejszej ingerencji w organizm kobiety.

Prawidłowe rozpoznanie wczesnych zmian, pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia. Oferujemy najnowocześniejsze postępowanie zgodne z własnym doświadczeniem oraz światowymi i europejskimi wytycznymi rekomendowanymi przez takie organizacje jak FIGO, ESGO, ISUOG, PTG i PTGO.

Najważniejszym celem naszych działań jest promowanie i wdrażanie nowoczesnej medycyny w codziennej praktyce, poprzez zastosowanie nowych metod diagnostycznych i leczniczych o coraz większej skuteczności i  jednocześnie mniejszej inwazyjności. Chcemy ułatwić dostęp do współczesnej wiedzy medycznej, edukować pacjentki i środowiska medyczne, w zakresie ginekologii i położnictwa.

Porzucenie pewnych historycznych schematów postępowania jest możliwe dzięki opiniom i dyskusji w gronie profesjonalistów. Pragniemy odbudować autorytet lekarza, przy jednoczesnym uwzględnieniu oczekiwań pacjentek, tak aby pozycję lekarza otaczały szacunek i nadzieja, a przede  wszystkim zdobyta wiedza.

W leczeniu kobiet ze schorzeniami nowotworowymi, nie chcemy i nie możemy rezygnować ze stosowania sprawdzonych, klasycznych metod diagnostycznych i leczniczych. Wykorzystywanie najnowocześniejszych metod diagnostycznych i leczniczych oraz odpowiednie podejście do pacjentki, jest nie tylko przywilejem lekarzy, ale także naszym obowiązkiem.

Zapraszamy
prof. dr hab. n. med. K. Cendrowski
z zespołem kliniki ArtGyn